اداره مشاوره تربیتی
اخبار
rss
  
برگزاری جشن پیشرفت درمان کودکان
در تاریخ شانزدهم اسفندماه 96 در جشنی شاد و برانگیزاننده و با هدف تثبیت برنامه های درمانی ، برگزاری جشن پیشرفت درمان کودکان در مرکز مشاوره ناحیه 4 شیراز با حضور کارشناسان مشاوره اداره کل و ناحیه 4 و جمعی از مشاوران و مراجعان برگزار گردید .
دانلود
برگزاری دومین نشست تخصصی مراکز مشاوره نواحی شیراز

به منظور ارتباط تخصصی با مشاوران مراکز مشاوره و خدمات روان شناختی نواحی چهارگانه شهر شیراز ، دومین نشست تخصصی این مراکز در روزهای 26 و 27 دی ماه 1396 در سالن اجتماعات اداره کل آموزش و پرورش فارس تشکیل شد . در این نشست که با حضور بیش از 35 تن از مشاوران و روان شناسان مراکز مشاوره مذکور برگزار شد ، موضوع ارزش ها در جلسات مشاوره و روان درمانی توسط آقای چالمه کارشناس مشاوره مرکز مشاوره و خدمات روان شناختی اداره کل  به بحث گذاشته شد و اکثر شرکت کنندگان در مباحث مشارکت داشتند . بررسی نمون برگ های نظر سنجی شرکت کنندگان حکایت از رضایت ایشان از کیفیت جلسه بود . همچنین آقایان حکمت و منصوری رئوسای اداره مشاوره و مرکز مشاوره استان نیز به ایراد سخن پرداختند و به پرسش های حاضران پاسخ گفتند .

دانلود
نشست تخصصی ارتقاء کیفیت ارتباط در جلسات مشاوره

اولین نشست تخصصی همکاران مراکز مشاوره و خدمات روان شناختی نواحی شیراز با موضوع ارتقاء کیفیت ارتباط در جلسات مشاوره طی دو روز با حضور 50 نفر از مشاوران متخصص با مدرسی آقای چالمه کارشناس مشاوره مرکز مشاوره و خدمات روان شناختی اداره کل آموزش و پرورش استان فارس در تاریخ های 22 و 23 آبان ماه 1396  برگزار گردید . در ابتدای این نشست آقای حکمت رئیس اداره مشاوره و آقای منصوری رئیس مرکز مشاوره ضمن بیان مطالب مرتبط با برنامه های مراکز مشاوره در یک دیدار صمیمی به سوالات و دغدغه های حاضران پاسخ گفتند .

زمان بندی انجام فعالیت های فرآیند هدایت تحصیلی-شغلی
دانلود
برگزاری کارگاه آموزشی مصاحبه بالینی ویژه اعضای تخصصی هسته های مشاوره
در این کارگاه یک روزه که در سه هفته متوالی در تاریخ های هشتم ، پانزدهم و بیست و دوم دی ماه 1395 برگزار گردید ؛ جناب آقای مسرور کارشناس ارشد روان شناسی و عضو مرکز مشاوره و خدمات روان شناختی اداره کل به ارائه مطلب پرداختند و شرکت کنندگان با اصول مصاحبه بالینی و شیوه های صحیح پرونده نویسی مراجعین آشنا شدند . همچنین در قسمت دوم جلسه ، همکاران از طریق شیوه Role Playing در جریان کار قرار گرفتند . در پایان به پرسش های حاضران پاسخ داده شد و به هریک گواهی دانش افزایی اعطا شد .
دریافت فایل PDF آشنایی با خدمات راهنمایی و مشاوره
دانلود
راه اندازی مرکز مشاوره دانش آموزی ناحیه 2 شیراز در شهر صدرا

مرکز مشاوره دانش آموزی ناحیه 2 شیراز در شهر صدرا راه اندازی شد . 

به گزارش روابط عمومی آموزش وپرورش ناحیه 2شیراز آقای بهروز پرنیان رئیس اداره که در افتتاحیه مرکز مشاوره و خدمات روان شناختی دانش آموزان شهر صدرا در جمع مسولین امر سخن میگفت.اظهار داشت: آسیبهای اجتماعی از دغدغه‌های مقام معظم رهبری است که ایشان نسبت به مقابله و ریشه کن شدن این مهم بارها و بارها تاکید داشته اند.

ایشان با عنوان این جمله که یک دست صدا ندارد خواستار همکاری همه جانبه نهادها و سازمانها برای رفع موانع شد و گفت با ایجاد هماهنگی و پیگیریهای لازم شورای مبارزه با موانع و آسیبها ی اجتماعی در شهر صدرا با جدیت و با هدف مرتفع شدن مشکلات تشکیل شده است.

وی در پایان ضمن تشکر از همه زحمتکشان این عرصه عنوان داشت مشاوره سهم زیادی را در رفع موانع و آسیبها دارد و باید مشاوران و کارشناسان امر در این زمینه با تلاش شبانه روزی و جدیت ،با تمام توان نسبت به رفع مشکلات گام بردارند تا با یاری خداوند متعال و بلند مرتبه
با آغاز به کار این مرکز در شهر صدرا شاهد رفع موانع و آسیبها باشیم .

دانلود
ورود کاربران
نام کاربری
کلمه عبور
کد امنیتی  
 

قابل توجه کارشناسان مشاوره

بخشنامه ساماندهی هسته و مراکز مشاوره مربوط به سال تحصیلی 98-1397به شماره 10976 و در تاریخ 31 شهریور ماه 1397 از طریق اتوماسیون انتشار یافت

..................................................................

...................................................

دریافت فایل منابع  آزمون تغییر سمت به مشاور مدرسه سال 97

..................................................... 

برای دریافت کتاب های راهنمای تدریس درس تفکر و سبک زندگی پایه های هفتم و هشتم به قسمت دریافت منابع مراجعه نمایید

..................................................... 

فایل های کارگاه انتخاب رشته و برنامه ریزی

..................................................... 

دریافت فرم بازدید از فعالیت های مشاوره در مدارس

.....................................................  قابل توجه کارشناسان مشاوره

بخشنامه ساماندهی هسته و مراکز مشاوره مربوط به سال تحصیلی 98-1397به شماره 10976 ودر تاریخ 31 شهریور ماه 1397 از طریق اتوماسیون انتشار یافت